Nekilnojamojo turo brokerių paslaugų kainos

Nekilnojamojo turto brokerių paslaugų kainos

Kaip tikriausiai jau pastebėjote ieškodami nekilnojamojo turto, kad daugelį NT pardavimo skelbimų rašo nekilnojamojo turto brokeriai. Nors kartais atrodo, kad būstą parduoda pats savininkas, skelbime dažnai išvysime ir NT kompanijos logotipą. Paprastai tai reiškia, jog būsto pardavimu užsiima NT brokeris.

NT brokerių paslaugos

Nekilnojamo turto brokeriu ikainiaiKokias paslaugas suteikia nekilnojamojo turto brokeris? Visos NT brokerio paslaugos turi būti surašytos sutartyje, kurią brokeris pasirašo su būsto pardavėju. Pagrindinis nekilnojamojo turto brokerio darbas — informuoti apie preliminarias NT pardavimo kainas, nustatyti parduodamo būsto kainą, paruošti būsto pardavimo dokumentus, reklamuoti parduodamą būstą, dalyvauti apžiūrose su pirkėjais. Į nekilnojamojo turto brokerio paslaugas taip pat turėtų įeiti: būsto pardavimo sandorio apiforminimas pas notarą, pardavėjo mokamų privalomų mokesčių už parduotą turtą išaiškinimas.

Kiek kainuoja nekilnojamojo turto brokerio paslaugos?

Nekilnojamojo turto brokeriai VilniujeKadangi, pagrindinė NT brokerio pareiga — padėti parduoti nekilnojamąjį turtą, už tai jam turi būti mokamas atlygis — komisinis mokestis. Paprastai, komisinis mokestis brokeriui mokamas tik tada, kai su pirkėju pasirašoma pasirašoma pirkimo – pardavimo sutartis pas notarą.

Komisinis mokestis NT brokeriui beveik visada skaičiuojamas nuo parduodamo turto vertės. Dažniausiai jis sudaro nuo 3% iki 5% parduodamo turto kainos. Žinoma, dar galimas ir kitas variantas — sutartinis komisinis mokestis. Tai sutarta suma, kuri nepriklauso nuo parduoto būsto kainos.

Pasirašant sutartį su NT brokeriu atkreipkite dėmesį ir į kitus mokesčius.  Be nekilnojamo turto komisinio mokesčio, brokeris gali paprašyti ir administracinio mokesčio, kurį teks sumokėti ir nepardavus turto. Toks mokestis būna vienkartinis ir dažnai neviršija 200 eurų.

Ar turiu mokėti, jei brokeris neparduoda būsto?

Ar turėsite mokėti NT brokeriui jam nepardavus Jūsų NT turto priklausys nuo abipusiai pasirašytos sutarties. Kaip yra priimta, brokerio tarpininkavimo sutartyje yra nurodytas tik komisinis mokestis. Jei brokeris neparduoda būsto, komisinis mokestis jam neturi būti mokamas. Ir jokių baudų ar kitų papildomų mokesčių būti neturėtų. Taip turėtų dirbti visi, save ir savo darbą gerbiantys NT brokeriai.

Tačiau, kaip jau kalbėjome anksčiau, sutartyje gali būti įtrauktas administravimo mokestis, kurį sumokėti reikės. Jis apima nekilnojamojo turo brokerio paruošiamąjį darbą: skelbimų dėjimą (dažnai mokamų), išankstinį dokumentų paruošimą ir pan.