Kokį butą pirkti – kodėl senos statybos butas geriau

Kodėl senos statybos butas geriau

Buto kaina. Nors butų pardavimai po truputį mažėja, tačiau parduodamų butų kaina ne. Registrų centre rasite duomenis, kurie rodo vidutinę, senos ir naujos statybos, parduodamų butų kainą. Šiai dienai kvadratinio metro kaina senos statybos name vidutiniškai yra 1388 euro, o naujos statybos name — 1627 euro. Naujos statybos buto kvadratinio metro kaina per metus išaugo 5,3%, senos statybos name, kvadratinio metro kaina nepakito.

Senos statybos butų privalumai

Buto kaina. Kaip jau minėjome, senos statybos butai kainuoja mažiau. Tačiau, banko paskolą būsto pirkimui taip pat gausite mažesnę, bei trumpesniam laikui. Tačiau — ir bankui sumokėsite mažesnes būsto paskolos palūkanas.

Buto remontas. Didžiulis senos statybos buto privalumas yra tas, kad į jį galite įsikelti tą pačią dieną. Jei neplanuojate jokių didelių remontų ar viso buto perplanavimo, jums nereikės jokių papildomų išlaidų. Daugelių atvejų, parduodamame bute lieka virtuvės įranga, vonia, tualetas ir t.t. Persikraustę i naują butą, jūs galite po truputį tvarkytis savo buitį jau gyvendami naujoje vietoje.

Statybų kokybė. Senos statybos namuose, statybų kokybė paprastai nėra pati geriausia. Tai ir kiauras stogas, perpučiamos sienos, seni vamzdynai ir elektros įvadai. Išsiaiškinkite, kada bute atliktas remontas, ar apšiltintos buto sienos, grindys, kiek kainuoja mėnesiniai buto šildymo ir kiti mokesčiai.

Vieta automobiliui. Prie visų senos statybos namų numatytos automobilių stovėjimo aikštelės. Tačiau, aikštelės per mažos ir jose vietos neužtenka visiems automobiliams. Išsiaiškinkite, gal būt automobilį galima palikti šalia gatvės ar kaimyninio namo.

Buto vieta. Senos statybos butai buvo statomi aplink centrą. Čia gerai išvystyta susisiekimo infrastruktūra, važiuoja autobusai, troleibusai. Nebrangu iki centro nuvykti ir su taksi.

Darželiai ir mokyklos. Kuo geri senos statybos rajonai — tai mokyklų ir vaikų darželių gausa. Vaikai į darželius ir mokyklas priimami pagal gyvenamąją vietą. Todėl, sename rajone tikrai daugiau galimybių vesti vaiką i artimiausią mokyklą ar darželį.

Ką žinoti prieš renkantis senos statybos butą pirkimui?

Prieš perkant senos statybos butą būtina išsiaiškinti, ar senasis buto savininkas nepaliko jums nesumokėtų skolų.Taip pat susižinoti, ar išregistruoti visi gyvenantys asmenys, ar nėra kitų žmonių, kurie deklaravę gyvenamąją vietą šiame bute.

Taip pat išsiaiškinti su namo administratoriumi ar bendrija apie artimiausius planus: namo renovacija, kada atliktas šildymo mazgų, stogo remontas.